Mushing - jízda s psím spřežením (denní)
Mushing - jízda s psím spřežením (denní)

Vydejte se na projížďku krajinou. Mushing je tím pravým

Mushing je sport, kdy vás táhne psí spřežení na saních nebo na čtyřkolce, záleží na ročním období. Psy, kteří jsou zapřažený do postrojů a následně k saním, nebo čtyřkolce, jsou speciálně vycvičení. Jsou poslušní, vycvičeni na konkrétní pokyny a nejsou agresivní vůči jiným psů. Mushing je také závodní sport, při kterém soutěží více psích spřežení, a tak je nutné, aby jednotliví psi nebyli agresivní vůči ostatním psům.

Mushing je velmi zajímavý sport, který se v České republice převážně provozuje v zimním období. Saně od psího spřežení jsou přibližně kolem jednoho až dvou metrů vzdálené. Ze začátku je velmi těžké, se naučit ovládání, aby psi nejeli jinam, než chce samotný jezdec. Původní  mushing nebyl brán jako sport či koníček, ale byl používán na odlehčení práce. Psi tahaly těžké náklady, aby tak ušetřili práci.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
časově náročné
19%
adrenalin
46%
relaxace
46%
náročné fyzicky
42%
zkušenosti
54%
pro dospělé
98%
pro děti
69%
bezmocnost
23%
strach
31%
zručnost
23%
pro seniory
32%

kolly
adrenalin 52%
relaxace 30%
náročné fyzicky 27%
zkušenosti 37%
pro dospělé 95%
pro děti 56%
časově náročné 16%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.